ORDO FRATRUM MINORUM - Ukraine

ORDO FRATRUM MINORUM - Ukraine

ORDO1 FRATRUM2 MINORUM3 UKRAINE4

Головна

Голоби
Парафія Архангела Михаїла

2014-09-03-1932014-09-03-210

Голоби – одне із найдревніших поселень Волині, це було укріплене старослов’янське городище, знищене татарами в ХІІІ ст. Опис луцького замку з 1545 р. стверджує, що назва селища походить від “головби” – возії лісу. З XVIII ст. – власність Вільгів. Тут був їхній палац з роз­кішним садом та палацом; на сьогодні збереглася тільки одна в’їзна вежа. Згодом володіння Підгороденських та графів Ронкі­рів.

Мурований костьол Архангела Михаїла в Голобах збудованийв 170018 рр.. В 1783 р. чернігівський воєвода Людовик Вільга добудував до костьолу дві каплиці. 24.04.1786 р. костьол згорів від удару блискавки. Той же Людовик Вільга відбудував його в 1793 р. Консекрував храм у 1802 р. єпископ Каспро Цецішов­ський. Будівля спочатку була однонефною, з високою ве­жею; після добудови каплиць отримала план хреста. Споруда костьолу виконана в бароковому стилі, інтер’єр же був у стилі ро­коко (в т.ч. там бу­ли фрески відомого в Польщі та на Волині художника брата-тринітарія Юзефа Прехтля). Під час І світової війни в 1916 р. храм був значно пошкоджений німець­ки­ми військами. В 192930 рр. він був грунтовно реставрований стараннями вірних та кс. Франциска Чехместшинського († 1964 р.), який був останнім парохом цієї парафії (в 192445 рр.). Перед ІІ світовою війною, в 1938 р., за ініціативою реставратора З. Рев­ського розпочалося відновлення вищезгаданих фресок; праці над їх реставрацією виконав художник Єжи Островскі з Кра­кова. В 1945 р. комуністичний режим влаштував у костьо­лі склад міндобрив; за майже півстоліття храм варварського використання храм поступово руйнувався.

Голобська парафія була наново зареєстрована 26.12.1995 р. Проте, оскільки виникли труднощі з поверненням храму законному власникові (раніше, згідно із розпорядженням №122 від21.05.1992 р. костьол було передано Українській Православній Церкві), Богослужіння та молебні відбувалися у приватному будинку пп. Миколи та Надії Андрусюків. Майже два роки тривала ця ситуація, аж врешті завдяки прихильності обласної влади в Луцьку, районної в Ковелі та місцевої в Голобах, костьол разом влітку 1997 р. було передано католикам.

Через те, що довгими роками у храмі зберігалися міндобрива, його стіни значно ушкоджені, потребує ремонту також і дах. На 2012 рік були проведені певні ремонтні роботи, проте економічна скрута заважає привести костел до належного стану. Меса вершиться щонеділі, а також в урочистості та свята.

Адреса:
вул. Грушевського, 2
45070 смт Голоби,
Ковельський р-н
Волинська обл.

Настоятель: о. Тадей Фостаковський, OFM
Вікарій: о. Мирон Шалавінський, OFM

За матеріаламиhttp://catholic.volyn.ua


ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)